Іноді через відкриті або не правильно установлені люки на дорозі автомобілі зазнають пошкоджень, а їх власники – прикрих витрат. Дане роз’яснення направлене надати відповідь на запитання, - як відшкодувати витрати за ремонт автомобіля внаслідок наїзду на колекторський люк.

 

Що робити, коли водій наїхав на відкритий люк?

Перш за все потрібно викликати поліцію. Поліцейські повинні скласти протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол), в якому мають бути зазначені обставини дорожньо-транспортної пригоди та вірно зазначена організація, яка є власником дороги та відповідальна за здійснення постійного контролю за станом усіх елементів доріг, в тому числі і за люки.

 

Стосовно якої особи має бути складено протокол?

Для того, щоб відшкодувати вартість ремонту автомобіля, поліцейський має скласти протокол стосовно балансоутримувача дороги, тобто її власника.

Якщо дорога знаходиться у загальнодержавній власності, особа, стосовно якої має бути складено протокол – начальник дорожньо-експлуатаційної організації, що відноситься до сфери управління Укравтодору.

У разі, коли дорога перебуває у комунальній власності, - особа, щодо якої повинен бути складений протокол – начальник відповідного комунальної дорожньо-експлуатаційної організації.

В іншому разі – на відшкодування завданої шкоди годі і розраховувати! Тому водії мають переконатися в правильності складення відповідного документа.

 

Що потрібно робити далі?

Наступною дією, яку має вчинити власник транспортного засобу, - отримати експертний висновок про вартість відновлювального ремонту автомобіля. У звіті має бути встановлена ринкова вартість подібного автомобіля без пошкоджень та при наявних пошкодженнях після наїзду на люк.

Отримавши наведені документи, власник автомобіля повинен звернутися до суду для відшкодування завданої шкоди. Слід мати на увазі, що якщо внаслідок наїзду на люк, водій зазнав тілесних ушкоджень, останній має право на відшкодування понесених витрат на лікування.

 

До кого звертатися?

Якщо у Вас виникли питання, які стосуються особливостей відшкодування шкоди, завданої автомобілю у зв’язку із наїздом на люк, особливостями складення відповідних документів та представленням інтересів в суді та інших органах, звертайтеся за допомогою до кваліфікованого адвоката м. Харкова С. О. Магди.

         Для отримання більш детальної інформації звертайтеся за телефонами: +38 (095) 487 76 88, +38 (067) 589 07 58 або пишіть на електронну адресу [email protected] адвокату м. Харкова Магді Світлані Олександрівні.